• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP Eğitim Merkezi

NLP Eğitim Merkezi
Seçiniz

“NLP” İngilizce ismiyle “Neuro Linguistic Programming”Türkçe karşılığı ile “algısal Davranış denetimi.” veya “Sinir DiliProgramlaması.” Terim içeren ifadeler kullanıldığında konu bir doktoraprogramını anımsatsa da aslen “NLP” ve barındırdığı teknikler fazlaca bayağı.Çoğu zaman farkında olmadan kullandığımızı bile söyleyebilirim.

NLP insanoğlunundaha iyi olabilmesi üzerine tasarlanan bir yöntemler tümüdür. 70’li yıllardanbaşlayarak üstünde farklı denemeler ve deneyler yapılarak günümüze kadargelmiştir. Bizim bugün bahsedeceğimiz “Çapalama Yöntemi” ise NLP uygulamalarıiçinde en popüler olanlarından biridir.

Çapalama iyi mi Yapılır?

İstanbul’da akşam saat 18.00 da mesainizi bitirip işinizdençıktınız  ve aracınızla trafiğeyakalandınız. Hava inanılmaz sıcak, siz yorgunsunuz, mideniz açlıktangurulduyor. Tampon tampona trafikte stres altındayken radyoyu açtınız ve birşarkı çaldı. Geçen sene eşinizle gittiğiniz tatilde kumsalda keyif yaparkendinlediğiniz o mükemmel şarkı.

Aniden tüm ruhhaliniz değişti, trafikteki stresiniz yerini dev gibi bir gülümsemeye bıraktı.İşte bu çapalama mucizesi! Çapalar beş duyu organımızla algılanabildiğişeklinde zihnimizde de oluşturulabilir. Örneğin duyusal bir olay zihnimizde biranda canlanabilir ve bu iyi veya kötü bir duyguyu uyandırabilir. Kahve kokusu,kavga eden bir çift, aramış olduğunuz bir ferdin cep telefonunu açmaması gibi.Çapalar gün içinde kendiliğinden gelişebildiği şeklinde bilgili olarak daprogramlanabilir.

Bilinçli programlamaya örnek vermek gerekirse, ben çocukkendedem puding yapılan tencerenin dibini kaşıkla sıyırıp yemeyi çok severdi. Evdeher puding yapıldığında tencerenin dibini benimle beraber kazıyıp yerdi. Ozamanlar bana “ne zaman puding meydana getirilen tencerenin dibini kazırsanbeni hatırla” demişti. Çok sevmiş olarak meydana getirdiğim bu çocukça fiilbende bir çapalamaya sebep olmuştur. Puding tenceresinin dibini kaşıklasıyırırken dedemi anımsarım.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. 

NLP Eğitimi eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir NLP  Teknikleri eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimi için 0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Antalya NLP Teknikleri eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Denizli  NLP Teknikleri eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla  NLP Teknikleri eğitimi 0 (258) 213 0 999 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - - - - - -
NLP Eğitim Merkezi başlıklı 3324 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın