• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

NLP (Neuro Linguistik Programlama)

NLP (Neuro Linguistik Programlama)
NLP

"Neuro Linguistic Programming" bir diğer deyiş ile Zihinsel ve Dilsel Programlama olarak tanımlanan NLP hem bilinci bununla beraber bilinçaltını etkin bir şekilde kullanmak için zihinsel sürecin tekrar yapılandırılması tekniğidir. En genel olarak, zihni kullanma kılavuzudur.

NLP insanların zihinlerini değiştirerek yaşamlarını değiştirebileceklerinin keşfedilmesidir. 1970`lerin başında bir matematikçi, psikoterapist ve bilgisayar uzmanı olan Richard Bandler ile bir dil bilimci olan John Grinder`in üç psikoterapisti (Milton Erickson, Virginia Satır ve Gregory Bateson) modellemesiyle ortaya çıkmıştır. Buradan da çıkarıldığı gibi NLP (Neuro Linguistik Programlama)`nin ortaya çıkışı mükemmelliğin modellenmesiyle olmuştur. Bu sebeple NLP (Neuro Linguistik Programlama) `yi "Kişisel mükemmelliğin bilim ve sanatı" diye tanımlayabiliriz.

NLP (Neuro Linguistik Programlama) başlı başına olumlu bir düşünce sistemidir. İnsanların bazıları geçmişteki kötü olaylara takılarak hayatlarını sürdürürler; bazılarıysa geleceğin kaygılarıyla mutsuz bir hayat yaşar. NLP (Neuro Linguistik Programlama), bireylere geçmişten ders alarak geleceğe odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilimdir.

NLP (Neuro Linguistik Programlama)  duygu ve düşüncelerimizi, bizi daha iyi bir duruma getirecek şekilde kullanmanın yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin nasıl olması gerektiğini de anlatır. Son yıllarda NLP ile satış ve pazarlama alanında oldukça yenilik yapılmıştır. NLP (Neuro Linguistik Programlama) `nin çok çeşitli kullanım bölgeleri vardır. Bunlardan kimileri eğitim, aile içi iletişimi, sıhhat, iş dünyası, terapi, spor ve bireysel danışmanlıktır. Kısaca yaşamın her alanında NLP`yi kullanabiliriz. NLP`nin açılımı:


Neuro: Görme, duyma, tat ve koku alma, dokunma duygularınızı kullanarak, dış dünya ile ilgili deneyimlerinizi bilgili yahut bilinçaltı düşüncelere dönüştüren nörolojik süreçlerle ilgilidir.

 

Linguistik: Dilin, deneyimlerinize anlam yüklemek ve bu deneyimleri kendinize ya da başkalarına iletmek için kullanımıyla ilgilidir. Dili kullanma biçiminiz, kimliğinizin ve düşünce biçiminizin dışavurumudur.

 

Programlama: Her davranış, bir dizi fikir ve tutum sonucu oluşur. Bu diziyi (düşünceleri, davranışları vb.) belirleyerek, davranışları kodlayıp, alt sistemleri tanıyabilirsiniz. Deneyimleri irdeleyerek, oluşum basamaklarım belirleyebilir, hedefe ulaşmak için onları yeniden düzenleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz neticeler ve bu neticelerin  çevrenizdekilerin, başkalarının üzerindeki tesirleri, sizin Kişisel Programlarınızın ürünüdür. Her NLP uzmanının ‘Zihinsel Modeli’ ya da ‘Zihinsel Haritası’ değişikdir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.


NLP Eğitimi  eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :


İzmir  NLP Eğitimi için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimi ni tıklayabilirsiniz.


İzmir Karşıyaka  NLP Eğitimi eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz


Denizli’deki  NLP Eğitimi eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Antalya’daki  NLP Eğitimi eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.


Muğla’daki  NLP Eğitimi eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
NLP (Neuro Linguistik Programlama) başlıklı 3528 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın