• slideshow1
  • slideshow1
  • slideshow1

Karşıyaka NLP Eğitimi

Karşıyaka NLP Eğitimi
NLP

1970’li yıllarda, dilbilimci John Grinder ile matematikçi Richard Bandler, başarıyı oluşturan sebepleri merak ettiler. Niçin bazı kişiler başarıyı yaratabiliyorlar ve bazıları ise yakalayamıyorlar. Başarılı olanları diğerler insanlardan ayıran şey neydi?

Ve birbirinden farklı alanlarda çalışan, fakat alanlarında çok başarılı oldukları kanıtlanmış insanoğluı incelemeye başladılar. Bu insanlardan bazıları, Virgin Satir (Aile Terapisti), George Bateson (Antropolog), Fritz Persl (Gestaltın kurucusu), Milton Erickson (çağıl hipnoterapinin kurucusu)’dır.

NLP hayatından memnuniyetsiz ya da yaşamındaki belirli bir mevzuda değişim hedefleyen ( iş, okul, sosyal yaşantı, ilişki vb.) bireylere daha önce göremedikleri yeni alternatifler sunabilir. Tabii bu sistemde, kişinin kendi potansiyelinden faydalanması sağlanmakta ve özel yöntemler kullanarak her ferdin kendi hayat enerjisini artırması, içindeki gerçek potansiyele ulaşması sağlanmaktadır.

NLP kişisel deneyimleri inceler.

NLP’ de esas olan sual şudur; NASIL YAPILIR?

Yapabilenler ile yapamayanlar arasındaki temel farklar nedir?

Niçin bazı bireyler  düşlerini yaşarken, bazıları sürekli amaçladığı bir takım şeylere  ulaşabilmek adına kıvranıp duruyor?

NLP baştan sona pozitif bir düşünce sistemidir. Bazı kişiler geçmiş yaşamlarındaki kötü vakalara takılarak yaşamlarını sürdürürler; bazı kişiler ise gelecek kaygılarıyla mutsuz bir yaşam devam eder. NLP, insana önceki hayatından ders alarak şimdiye odaklanmayı ve geleceği planlamayı öğreten bir bilim dalıdır.

NLP'nin geçmişin olumsuzluklarını temizleme teknikleri ile bireyler geçmişteki kötü vakaların etkisinden kurtularak, hedef belirleme teknikleri yardımıyla de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe daha ümitli bir şekilde bakarlar. Bu sayede de günlük yaşamlarını daha olumlu yönde bir şekilde şansını elde ederler.

Nöro-Lingüistik Programlama, zihin-dil arasındaki devamlı olarak mevcud aktif etkileşimin davranışlarımıza ne şekilde yansıdığını bizlere tanım eder ve insan yaşamı içindeki en etkili üç unsur üzerine odaklanmıştır:

Nöro : Nörolojik sistem, vücudumuzun fizyolojik bir ekip fonksiyonlarını ne şekilde yerine getirdiği ve beş duyu organımız aracılığıyla bize ulaşan bilgileri işleme biçimi ile ilgilidir.

Lingüistik : Kullanmakta olduğumuz dil çevremizle ve kendimizle ne tür bir bildirişim kurduğumuzu ve buna bağlı olarak oluşturduğumuz etkiyi ve bu etkinin düzeyini belirler.

Programlama : Bilgisayar bilimlerinde kullanılmakta olan programlama teriminden alınmıştır ve her insanın (bilgili veya bilinçsiz) devamlı bir halde kullandığımız zihinsel süreçlere karşılık gelir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Eğitimi  ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir NLP Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaizmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veyaKarşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsinizBu makale şu konularla ilgili olabilir : - - - -
Karşıyaka NLP Eğitimi başlıklı 5652 kişi tarafından okundu ve kişi tarafından yorumlandı

Ayrıntılı Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım

  
 
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Yazın